Mälukohvikud

Ürituste sari dementsusega inimestele, nende lähedastele ja toetajatele (vabatahtlikud, kogukonnad).

Üritused toimuvad Tallinna Teletornis, Kumu Kunstimuuseumis ja Saue Päevakeskuses

Loome tutvusi, toetame ja naudime koosolemist

LAUPÄEV 9.02 Tallinna Teletornis kell 10.00 –12.00  “Ajarännak kõrgustesse”

Tallinna Teletornis tutvume hoone erilise arhitektuuri ja ajalooga. Teeme ajarännaku 1980. aastatesse ja saame teada, miks on Teletorn üks tähtsaim saatejaam Eestis. Seejärel tõuseme taevakõrgustesse 21. korrusele, kust avaneb imeline vaade Tallinnale. Kuulame ajaloos peituvaid lugusid ja jagame Tallinnaga seonduvaid mälestusi. Lõpetuseks jõuame kohvikusse 22. korrusel, kus toimub MTÜ Elu Dementsusega ja Mälukohviku seeria tutvustus. Saame omavahel mõnusa kohvitassi taga tuttavaks ja naudime vaadet Tallinnale.

NELJAPÄEV 21.02 Saue Päevakeskuses 15.00-17.00 – “Elukaar”

Tutvume kunstnik Mall Lauriga ja tema teostega,  naudime kohvi ning mõnusat seltskonda.

LAUPÄEV 9.03 Kumu kunstimuuseum kell 10.00-12.00  – “Mälestused muusikas”

Koos vaadeldakse ja arutletakse muusikateemaliste teoste üle Kumu kunstimuuseumi näitusesaalides. Kohtumise teises osas saab mõnusa kohvi- või teetassi taga juttu ajada, muusikat kuulata ja miks mitte ka kaasa laulda.

LAUPÄEV 13.04 Teletornis kell 10.00-12.00 “GEENIAALNE”

Teeme ringkäigu Teletorni uuel näitusel “Geeniaalne”, mis on loodud koostöös Geenivaramuga Tartu Ülikoolist. Kas teile on kunagi öeldud, et teil on "ema silmad" või "vanaisa nina"? Miks mõned inimesed jäävad kergemini haigeks kui teised ja kas oma geneetilist koodi teades, oskame oma elu paremini planeerida ning elada kauem tervena? Need on küsimused, millele Mälukohvikus vastused leiame. Näituse ringkäigule järgneb loovarutelu Teletorni kohvikus. Osalejad võivad võtta kaasa enda perefotod, mille põhjal uurime, kas meil on geneetilisi sarnasusi enda pereliikmetele. Veedame üheskoos kohvitassi taga mõnusalt aega ja naudime imelist vaadet Tallinnale.

NELJAPÄEV 18.04 Saue Päevakeskuses 15.00-17.00 – “Enese massaaž”

Hiina massaaži nipid enesemassaaži teostamiseks. Mõnusa seltskonnas kohvi ja tee nautimine.

LAUPÄEV 4.05 Kumu kunstimuuseumis kell 10.00-12.00   “Kunstimekk”

Kuidas on kunstnikud oma teostel toitu kujutanud? Milliseid mälestusi ja emotsioone erinevad toiduained meis tekitavad? Vaatleme koos näitusesaalides toiduteemalisi teoseid ja valmistame seejärel Kumu stuudiotes üheskoos tervislikke salateid ja valime välja parima.

LAUPÄEV 8.06 Teletornis kell 10.00-12.00 “Pannkoogipiknik”

Tähistame Mälukohviku hooaja lõppu ja suve algust Teletorni õuealal, kus toimub suvine tore piknik pannkookidega. Võimalus kaasa võtta ka oma piknikukorv!

Teletorni ja Kumu Mälukohvikutesse registreerimine  ja info aadressil: hsh@eludementsusega.ee telefonil  55636076

Saue päevakeskusesse registreerumine liivilents@hotmail.com