Tagasi
Dementsuse infoliin 644 6440
KKK

Kadriorus toimub pühapäeval (11.09) jalutuskäik ja kontsert dementsusega inimeste toetuseks

MTÜ Elu Dementsusega korraldab 11. septembril, rahvusvahelise Alzheimeri kuu raames jalutuskäigu ja kontserdi Kadriorus, et tõsta teadlikkust dementsusest ja toetada mäluhäiretega inimesi.

2022. aasta rahvusvahelise Alzheimeri kuu märksõnaks on mõistmine: “Mõista dementsust. Mõista Alzheimerit” (Know dementia. Know Alz). Mõistmaks dementsust ja dementsusega elavaid inimesi, on vaja meeles pidada, et dementsus ei ole vananemise loomulik osa. Dementsus on kroonilise või progresseeruva kuluga sündroom, mille põhjuseks on peaaju haigus ja väljenduseks vaimse võimekuse langus.

Eestis elab hinnanguliselt üle 22 tuhande dementsusega inimese. Diagnoosimata on umbes 75% mõõdukatest ja rasketest juhtudest ning rohkem kui 95% kerge kahjustusega juhtudest. Dementsuse levimus maailmas ja ka Eestis kasvab.

“Ühiskonnas esineva häbimärgistamise vähendamiseks ja dementsusega inimeste teekonna lihtsamaks ja helgemaks muutmiseks on oluline lähedaste ja sõprade ning kogu ühiskonna teadlikkuse tõstmine haiguse olemusest. See on ka põhjus, miks MTÜ Elu Dementsusega korraldab juba teist aastat järjest jalutuskäiku helguseradadel. Jalutuskäigud ehk nn “Memory Walks” on mujal maailmas laialt levinud teavitustöö vorm dementsusega inimestele ja nende probleemidele tähelepanu pööramiseks. Jalutuskäigud on ka hea võimalus dementsusega inimeste väärtustamiseks ja aktiivseks kaasamiseks, ” ütleb MTÜ Elu Dementsusega juhatuse liige Chris Ellermaa.

Dementsussündroomi eemalehoidmise võlusõna on tervislik eluviis: ole füüsiliselt aktiivne, hoolitse südame eest, toitu tervislikult, hoia oma ajutegevus aktiivsena ja ole sotsiaalne – need on esmased soovitused, mis aitavad dementsust ennetada.

Tule ja jalutame koos Kadriorus 11.septembril.

Jalutuskäik giidiga algab 16.00 Kadrioru pargis Luigetiigi päikesekella juurest. Jalutuskäigule järgneb Liisi Koiksoni trio kontsert Poska villa aias (J. Poska 15).

Üritus on tasuta.