Tagasi
Dementsuse infoliin 644 6440
KKK

Üle Eesti toimuvad tugigrupid dementsusega inimeste lähedastele

Dementsusega inimeste lähedastele mõeldud tugigrupid tegutsevad nüüd kõikides Eesti maakondades. 17. veebruaril avatakse uus tugigrupp Kehras. Virtuaalsed tugigrupid nii eesti kui ka vene keeles toimuvad iga kuu regulaarselt.

Tugigrupis  jagatakse erinevaid kogemusi, nippe, nõuandeid, kuidas parimal viisil suhelda ja aidata erinevates haiguse etappides olevat dementsusega inimest. Lähedased on tihti väga pikalt lausa aastaid olnud dementsusega inimese kõrval ning sellest koormusest väsinud ja halvemal juhul ka läbi põlenud, sest teise inimese eest hoolitsemine võtab palju aega ja energiat ning tihti jäävad enda vajadused varju. Tugigruppe viiakse läbi vastavalt osalejate vajadustele. Paljud lähedased ütlevad, et tugigrupp aitab neil murekoormat leevendada ja peale tugigruppi on kergem olla, sest mitmed küsimused said vastused ja hing kosutust. Tugigrupis räägitu on konfidentsiaalne ja jääb tugigruppi.

Tugigruppide toimumisajad on kodulehel eludementsusega.ee sündmuste rubriigis ja kalendris ning Facebooki Elu Dementsusega lehel.

Tugigrupp on kõigile tasuta.

Tugigruppe korraldab MTÜ Elu Dementsusega ja toetab Dementsuse Kompetentsikeskus.