Kogemuskohvikud

Mälukohvikud pakuvad olulist foorumit dementsussündroomiga inimestele ja nende omastehooldajatele, et suhelda ja jagada kogemusi. Kohvikutesse on lahkelt oodatud dementsusega inimesed koos nende pereliikmetega. Oleme teinud väikse muudatuse, muutes oma nime Mälukohvikud Kogemuskohvikuteks. Kogemuskohvikute nimevalik rõhutab meie keskendumist praktilistele teadmistele ja oskustele, mis pakuvad tuge ja toetust osalejatele. Antud kogemuste jagamine loob meile veelgi mitmekesisemad ja kasulikumad teadmised, mille peegeldamine aitab luua tugevamat sidet meie kogukonna ja ekspertide/koostööpartnerite vahel.


Formaat: Mälukohviku ülesehitus on suunatud informatsiooni jagamisele, toetuse pakkumisele ja üksilduse ennetamisele. Keskendume sellele, et luua keskkond, kus osalejad tunnevad end turvaliselt, hoituna ja väärtustatuna.


Sotsiaalne mõju: Mälukohvikute roll ei piirdu pelgalt suhtlemisega — need on oluliseks vahendiks dementsuse destigmatiseerimisel ja ühiskondliku diskussiooni algatamisel. Väärtustades dementsusega inimesi, aitame kaasa positiivsete hoiakute kujunemisele.


Ajalugu ja koostöö: Mälukohviku kontseptsioon on Euroopa päritolu ja Eestis korraldati esimesed kohvikud 2019. aasta alguses. Kohtumispaikadena on teeninud nii Tallinna Teletorn, Kumu Kunstimuuseum kui ka Saue Päevakeskus.


Ürituste info ja toetus: Jooksvat informatsiooni Mälukohvikute toimumisaegade ja kohtade kohta leiate MTÜ Elu Dementsusega Facebooki lehelt: Facebooki leht.


Soovi korral saate Mälukohvikute tegevust toetada läbi annetuskeskkonna “ArmastanAidata“.